نکات لازم برای مقاله‌هایی که جهت انتشار پذیرش شدند

فرمت مقاله

مقاله باید مطالبق راهنمای زیر تنظیم شده باشد و ارجاع‌دهی به سبک APA باشد. 

 

 راهنمای تنظیم مقاله 

 

راهنمای ارجاع‌دهی به سبک APA 

 

تهیه چکیده تفصیلی به زبان انگلیسی

1. چکیده مختصر (200 الی 250 کلمه). چکیده باید معرف کلیت مقاله باشد. به طوری که علاوه بر انگیزه تحقیق، موضوع، پرسش اصلی و روش و مهمترین نتایج و میزان اهمیت کار انجام شده را در خود جای داده باشد.

2.  چکیده تفصیلی: چاپ مقاله در فصلنامه منوط به داشتن چکیده مبسوط به زبان انگلیسی می‌باشد. نویسندگانی که مقالات آنها برای چاپ در فصلنامه پذیرش شده است می‌بایست خلاصه مقاله‌ای به شرح زیر تهیه و برای نشر نمایند. توجه داشته باشید که رعایت نگارش آکادمیک به زبان انگلیسی بسیار مهم بوده و لازم است فایل نهایی توسط متخصصین زبان بازنگری و ویرایش شده باشد.

 راهنمای تنظیم چکیده مبسوط به زبان انگلیسی

 جداول اشکال و نمودارها

1. تمامی جداول و اشکال و نمودارها باید به صورت جداگانه شماره‌گزاری شود و برای هر کدام عنوان درج شود. عناوین جداول در بالای جدول و عناوین اشکال و نمودارها در زیر آنها درج می‌شود.

2. جداول باید تایپ شده باشد. نویسندگان باید از درج جداول به صورت عکس در متن خودداری کنند.

3. تمامی نمودارها باید در برنامه اکسل ترسیم و علاوه بر اینکه در مقاله درج شده است به صورت فایل جداگانه و در فایل اکسل نیز ارسال شود.

4. تمامی عکسها علاوه بر اینکه در متن مقاله درج شده است به صورت جداگانه و با کیفیت بالا و با رزولوشن 300 dpi و با فرمت jpg نیز ارسال شود.

5. نکات توضیحی را به صورت پاورقی روی عنون جدول یا نمودار درج نکنید. بهتر است به صورت توضیح در زیر جدول یا شکل درج نمایید.

6. عنوان شکل نباید در فایل تصویری باشد و باید در فایل متن مقاله نوشته شود.

7. تمامی اشکال در متن فارسی باید دارای جملات و واژه‌های فارسی باشد.

 رفرنس دهی به منابع مورد استفاده

سبک نگارش منابع به هنگام بارگزاری مقاله اجباری نیست. اما اطلاعات در منابع باید به صورت کامل ذکر شود و هر جا که لازم است باید نام نویسندگان عنوان کتاب عنوان فصل کتاب عنوان مقاله سال انتشار شماره جلد شماره ویرایش و علی‌الخصوص ذکر doi بسیار روری است.

بعد از اینکه مقاله برای پذیرش تایید شد نویسندگان موظف هستند منابع درون متن و پایان متن را به سبک apa نگارش کنند و اطلاعات کامل هر منبع را ذکر کنند.

تمامی مقاله‌های فارسی و انگلیسی در صورتی که doi دارند باید ذکر شود. در غیر این صورت لینک منبع درج گردد. 

مقاله‌ها باید به لینک منبع در سایت هایپرلینک شود.

منابع فارسی پایان متن به انگلیسی تبدیل شود.

  شیوه نامه برگردان منابع فارسی به انگلیسی