شرایط و ویژگیهای نویسندگی

نویسندگانی که مقاله خود را به فصلنامه ارسال می‌کنند باید این سه ویژگی را داشته باشند:‌ ۱. تفکر و طراحی طرح پژوهش آنالیز و تفسیر آماری ۲. اصلاح و ویرایش مقاله براساس نظرات انتقادی به‌نحوی که در محتوای علمی مقاله موثر باشد 3. تایید علمی نهایی مقاله قبل از بارگزاری. نویسندگانی که این ویژگیها را نداشته باشند نام آنها باید در بخش سپاسگزاری ذکر شود. تمام نویسندگان باید قبل از ارسال به فصلنامه روش مقاله و اصالت آن را تایید نموده و تاییدیه خود را اعلام کنند. همچنین درخصوص ترتیب نویسندگان و انتخاب نویسنده مسوول تفاهم نمایند. این وظیفه نویسنده مسوول خواهد بود که در طول داوری تخصصی، اصلاحات مورد نیاز مقاله را با هماهنگی نویسندگان همکار انجام داده و در هر مرحله آنها را در جریان امر قرار دهد.

اخلاق در نشر

یکی از اهدف فصلنامه مطالعات میان‌رشته‌ای در علوم انسانی این است که مقاله‌هایی را منتشر کند که در آن اصول اخلاقی رعایت شده باشد. تمام نویسندگانی که آثار خود را به عنوان مقاله اصیل به این فصلنامه ارسال می‌کنند به این وسیله گواه این مطلب هستند که مقاله حاصل تحقیق خودشان است. نویسندگان موظف هستند هرگونه تضاد منافع را به فصلنامه اعلام کنند. مهمترین مواردی که نویسندگان باید به لحاظ اخلاقی اجتناب کنند شامل: داده‌سازی، یافته‌سازی، سرقت علمی، بارگزاری مقاله‌هایی که همپوشانی دارد و بارگزاری یک مقاله بیش از یک بار.

سرقت علمی

نویسندگان باید بدانند سرقت علمی به هر شکل و در هر سطحی تخلف اخلاقی است. هدف فصلنامه انتشار مقاله‌های باکیفیت و اصیل است و هرگونه سرقت علمی و ذکر مطالب دیگران بدون ارجاع قابل پذیرش نخواهد بود. بنابراین اگر نویسنده‌ای از بخشی از مقاله‌های منتشرشده سایر نویسندگان (به هر زبانی) استفاده می‌کند باید منبع آن را ذکر کند. در صورت مشاهده هرگونه سرقت علمی به تمام نویسندگان و سازمان‌های وابسته اطلاع داده و مقاله از روند داوری خارج خواهد شد. همچنین نویسندگان باید بدانند که ارسال مقاله به این فصلنامه بیانگر تعهد مبنی بر عدم ارسال مقاله همزمان به جای دیگری می‌باشد. 

تضاد منافع

نویسندگان موظف هستند تضاد منافع مرتبط با مقاله خود را اعلام کنند. تضاد منافع بخشی از اخلاق پژوهشی است و لازم است پیش از انتشار مقاله، نسبت به انتخاب فصلنامه و ترتیب نام نویسندگان رضایت طرفین در میان باشد. در صورت داشتن حامی مالی، نویسندگان موظفند در قسمت تقدیر و تشکر نام آنهارا ذکر نمایند. همچنین نویسندگان باید متعهد شوند که مقاله در فصلنامه‌های دیگری پذیرش نشده و نخواهد شد. در صورت تضاد منافع بین نویسندگان یا حامیان مالی، فصلنامه به اختلافات و شکایات نویسندگان پاسخ نخواهد داد و مقاله رد خواهد شد. پس لازم است  نویسندگان پیش از هر اقدامی به توافق در منافع برسند. همچنین نویسندگان نباید به دلیل منافع شخصی از گزارش دهی شفاف و اصولی چشم پوشی کرده و و به شکل گزینشی و فقط نتایج مورد پسند خود را مطرح کنند. در صورتی که تضاد منافع وجود ندارد باید به طور آشکارا بیان شود. 

 

نکات لازم و ضروری برای ارسال مقاله جدید

اخذ شناسه ارکید: قبل از ارسال مقاله شناسه ارکید خود را دریافت نموده و به هنگام ثبت مقاله در سامانه، در محل مربوطه وارد نمایید. این شناسه جهانی بوده و در صورت ارسال مقاله به ژورنالهای خارجی نیز مورد نیاز خواهد بود. برای دریافت راهنمای اخذ شناسه ارکید اینجا را کلیک کنید. 

رویکرد فرهنگی: مقاله باید در حوزه مطالعات فرهنگی و دارای رویکرد فرهنگی بوده و با موضوعات و چشم‌انداز فصلنامه منطبق باشد. در غیر این صورت فارغ از کیفیت محتوای مقاله در بررسی اولیه رد خواهد شد.

علمی پژوهشی بودن مقاله: مقاله باید در قالب مقالات علمی – پژوهشی نوشته شود. مقاله‌هایی که علمی پژوهشی نباشد از قبیل مروری تطبیقی و ترویجی فارغ از کیفیت محتوای آن در بررسی اولیه رد خواهد شد.

تایید مقاله توسط تمام نویسندگان: در مقاله‌هایی که دانشجویان با همکاری اساتید خود نوشته‌اند تایید مقاله به لحاظ کیفیت و روش و علمی پژوهشی بودن از سوی اساتید محترم ضروری می‌باشد.

تعداد صفحات مقاله: به طور معمول مقاله به همراه چکیده پاورقی منابع و پیوست باید بین 6000 کلمه تا 9000 کلمه باشد و از بیشتر از حداکثر مذکور نباشد.

چکیده انگلیسی: از آنجا که چکیده انگلیسی مقاله مورد داوری قرار خواهد گرفت بسیار مهم است که با واژگان و گرامر صحیح نوشته شود.

تعداد کلمات چکیده: چکیده باید220 تا 250 کلمه تنظیم شود و از حداکثر مذکور بیشتر نباشد.

 

فرمت آماده‌سازی مقاله

تمام نویسندگان باید مقاله خود را از طریق سامانه فصلنامه به آدرس http://www.ijcr.ir و در قالب فرمت پیوست بارگزاری نمایند.

 

 راهنمای تنظیم مقاله 

 

راهنمای ارجاع‌دهی به سبک APA 

 

 هر مقاله را فقط باید یک بار بارگزاری نمایید تا یک کد منحصر به آن مقاله دریافت نمایید. بارگزاری یک مقاله طی دو مرحله و با دو کد متفاوت بررسی مقاله شما را به تعویق خواهد انداخت. هر نویسنده باید فایل‌های زیر را بارگزاری نمایند.

۱. اصل مقاله بدون نام، حاوی چکیده کوتاه فارسی و انگلیسی، مطابق دستورالعمل  (از ذکر نام نویسنده روی فایل خودداری کنید)

2. صفحه عنوان شامل عنوان مقاله و مشخصات کامل تمام نویسندگان شامل (مرتبه علمی رشته دانشگاه و آدرس الکترونیکی و شماره تلفن شهر و کشور) (Title Page)

3. تکمیل تعهدنامه نویسندگان و (در صورتی که مقاله دانشجویی است، عبارتی درخصوص تأیید علمی‌پژوهشی بودن و روش مقاله توسط استاد راهنما در این فرم اضافه شود)

4. تکمیل فرم تضاد منافع 

5. گزارش مشابهت‌یابی در ایران داک طبق راهنما  که نتیجه آن بیشتر از 15 درصدنباشد و موارد مشخص شده در گزارش را قبل از بارگزاری در متن رعایت فرمایید. 

هزینه انتشار مقاله 600/000 تومان (ششصدهزارتومان) است که بعد از پذیرش مقاله با شماره حساب اعلامی از دفتر نشریه، توسط نویسندگان پرداخت می‌شود.. 

 

 

×